پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مانور مشترک حفاظت از اراضی ملی در همدان برگزار شد
بازدید : 146 28 اسفند 1397 ساعت 7:52 شماره :58495
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان همدان خبرداد:
مانور مشترک حفاظت از اراضی ملی در همدان برگزار شد

مانور مشترک حفاظت از اراضی ملی در همدان برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان: سرهنگ بهرام رسولی فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان همدان گفت: به مناسبت فرارسیدن عید نوروز مانور مشترک یگان حفاظت منابع طبیعی و سازمان زمین ومسکن صبح امروز درهمدان برگزار شد.

بهرام رسولی با اشاره به اینکه حفاظت از اراضی ملی تنها وظیفه سازمانهای دولتی نیست، اظهار داشت:ضروری است به منظور جلوگیری از تخریب اراضی ملی تمامی اقشار مردم با نحوه حفاظت از اراضی ملی، منابع طبیعی و محیط زیست آشنا شوند.

وی تصریح کرد: در واپسین روزهای اخر سال مانور مشترک یگان حفاظت منابع طبیعی ؛سازمان زمین ومسکن امروز درهمدان برگزار شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان اهداف برگزاری این مانور را: معرفی یگانهای حفاظت به مردم، به نمایش گذاشتن توان وامکانات نیروهای یگان حفاظت؛ نشان دادن آمادگی نیروهای حفاظت منابع طبیعی برای صیانت ازانفال از جمله اهداف برگزاری این مانور مشترک است.

وی خاطرنشان کرد: حفاظت محیط زیست وسازمان مسکن وزمین استان؛ منابع طبیعی و آبخیزداری را در این مانور یاری می‌کنند.

رسولی افزود:این مانور مشترک از داخل شهر همدان به سمت عرصه های منابع طبیعی منتهی گردید.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: امیدواریم با انجام مانورهای مشابه در زمینه پیشگیری از تصرف اراضی ملی و حریق ، به طور کلی تخریب اراضی ملی متوقف گردد.

وی با تقدیر از تمام کسانی که در حراست وحفاظت از انفال الهی تلاش می کنند،گفت:وظیفه نیروهای یگان حفاظت بسیار مهم و خطیر است آنچه که برای موطنان باید در اولویت باشد مشارکت و همکاری با حافظان انفال است،چراکه  حفظ وحراست از عرصه های ملی استان با وسعت 905هزار هکتار تنها با تعامل و همراهی مردم امکان پذیر است و در راستای فرهنگ سازی  حفظ طبیعت و ممانعت از سود جویی افراد باید تلاشی مضاعفی داشته باشند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان تاکید کرد: ه ما نیازمند مشارکت مردمی در حفاظت از عرصه های ملی هستیم و تلفن ۱۵۰۴ یگان حفاظت بطور شبانه روزی دراختیار مردم عزیزاستان، گردشگران ومسافران قرار دارد تا هر گونه تخریب ؛تصرف و یا آتش سوزی در عرصه های ملی را اطلاع رسانی کنند.

 گفتنی است دراین مراسم نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی از شهرستانهای بهاروهمدان حضور داشتند و با همراهی سایر ارگانهای ذیربط توان وامکانات خود را به نمایش گذاشتند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید برای صفحات داخلی
بازدید روز : 15185
بازدید کل : 148443
آخرین بروزرسانی:
3 تير 1398 ساعت 14:4