پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - هیچگاه ضرورت طرحهای آبخیزداری به اندازه امروز مورد توجه مسئولان ارشد کشور و مردم نبوده است
بازدید : 157 10 فروردين 1398 ساعت 10:57 شماره :58629
وزیر جهاد کشاورزی:
هیچگاه ضرورت طرحهای آبخیزداری به اندازه امروز مورد توجه مسئولان ارشد کشور و مردم نبوده است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در طول تاریخ کشاورزی ایران هیچگاه ضرورت آبخیزداری به اندازه امروز مورد توجه مسئولان ارشد کشور و مردم نبوده و آثار مثبت اجرای این طرح بارها در بیانات مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری مورد اشاره و تاکید قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی در دیدار نوروزی با مدیران و فعالان بخش کشاورزی از اقبال و اشاره مقام معظم رهبری به موفقیت های بخش کشاورزی در سخنرانی ایشان در مشهد مقدس قدردانی و تصریح کرد: حفاظت و بهره برداری بهینه از منابع طبیعی با مشارکت مردم میسر است و برای این منظور با بهره گیری از تجارب سایر کشورهای پیشرو باید طرح های الگویی تهیه و اجرا شود.
وی به امکان واگذاری عرصه‌های منابع طبیعی در چارچوب مقررات و قراردادهای بلندمدت و رعایت مسایل زیست محیطی به مردم اشاره کرد و اظهار داشت: در صورت در اختیار قراردادن نهاده ها و ارائه آموزش های ترویجی به مردم، امکان زراعت چوب در مناطق با بارش بیش از ۷۰۰ میلیمتر و کشت گیاهان دارویی در مناطق با بارش ۳۰۰ میلیمتر و توسعه تولید، اشتغال و درآمدزایی از این طریق وجود دارد.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که مردم تاثیر مثبت آبخیزداری را مشاهده و از اجرای این طرح استقبال می کنند، خاطرنشان کرد: در برخی مناطق مردم در قالب خیرین آبخیزداری در اجرای طرح های آبخیزداری مشارکت می نمایند.
حجتی تصریح کرد: در طول تاریخ کشاورزی ایران هیچگاه ضرورت آبخیزداری به اندازه امروز مورد توجه مسئولان ارشد کشور و مردم نبوده و آثار مثبت اجرای این طرح بارها در بیانات مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری مورد اشاره و تاکید قرار گرفته است.
وی یادآور شد: در قانون بودجه ۹۸ معادل ۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های آبخیزداری پیش بینی شده است.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که در سه استان شمالی گلستان، گیلان و مازندران به صورت سنتی از آب بندان ها برای ذخیره و بهره برداری از آب در زمان اتمام بارش ها استفاده می شده است، اظهار کرد: تفاهم نامه ای بین وزارت جهاد کشاورزی با سازمان برنامه و بودجه و استانداران گلستان، گیلان و مازندران برای احیا و بازسازی ۲۴ هزار هکتار آب بندان در سه استان شمالی کشور امضا شده و پیش بینی می شود یک میلیارد متر مکعب از بارش ها در این سازه ها آب ذخیره شود.

 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید برای صفحات داخلی
بازدید روز : 14743
بازدید کل : 148366
آخرین بروزرسانی:
3 تير 1398 ساعت 14:4