پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - با بارشهای مطلوب امسال بسیاری ازگونه‌های مرتعی استان احیا می‌شوند
بازدید : 83 24 فروردين 1398 ساعت 13:48 شماره :58973
رئیس اداره امور مرتع و بیابان اداره کل منابع طبیعی استان همدان مطرح کرد
با بارشهای مطلوب امسال بسیاری ازگونه‌های مرتعی استان احیا می‌شوند

با بارشهای مطلوب امسال بسیاری ازگونه‌های مرتعی استان احیا می‌شوند 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان : حسین علیرضائی رئیس اداره امورمرتع و بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان با اشاره به بارش‌های خوب امسال، گفت: پیش‌بینی میشود تابستان امسال بسیاری از گونه‌های مرتعی استان احیاء شود.

حسین علیرضایی،، با بیان اینکه بسیاری از مراتع هنوز در زیر برف قرار دارند، اظهار کرد:با بارشهای مطلوب بهاری امسال گیاهانی که ازبین رفته و یا درحال نابودی بودند،احیا می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه اگر مراتع استان قرق شوند به طور قطع گیاهان احیا می‌شوند، تصریح کرد: 4000 تا 5000 هکتار از مراتع استان همدان تا پایان فصل چرا در قرق قرار دارند.

علیرضایی با بیان اینکه عشایر از 15 اردیبهشت وارد استان می‌شوند، خاطرنشان کرد:  به منظور حفظ پوشش گیاهی وجلوگیری از لگدکوب شدن گیاهان مرتعی  توسط دام ها از ورود دام عشایر قبل از 15اردیبهشت ممانعت می‌شود.

رئیس اداره مرتع و بیایان اداره کل منابع طبیعی استان همدان ظرفیت مراتع این استان596هزار واحد دامی عنوان کرد که از این میزان 45 هزار واحد دامی مربوط به مراتع عشایری است . و ی افزود: دام عشایر بیش از 10 برابر ظرفیت مراتع است به‌طوریکه عشایر هر ساله بین 500 تا 600 هزار واحد دامی را به مراتع استان وارد می‌کنند.

وی درباره رشد قارچ‌های خوراکی و سمی در مراتع استان همدان، یادآور شد: بهره‌برداری از قارچ‌های خوراکی خودرو و سمی درعرصه های طبیعی بسیار خطرناک هستند وی در باره استفاده مردم از این قارچ ها هشدار داد وگفت :به ادارات منابع طبیعی شهرستانها ابلاغ شده تا به مردم اطلاع رسانی کنند تا از این نوع  قارچ‌ها که سمی وغیر قابل خوراکی هستند استفاده نکنند.

 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید برای صفحات داخلی
بازدید روز : 14882
بازدید کل : 148405
آخرین بروزرسانی:
3 تير 1398 ساعت 14:4