پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - فعالیت‌های آبخیزداری وآبخوانداری موثرترین درمان مشکلات آ ب وخاک کشور است
بازدید : 80 11 ارديبهشت 1398 ساعت 13:45 شماره :59477
رییس سازمان جنگل ها:
فعالیت‌های آبخیزداری وآبخوانداری موثرترین درمان مشکلات آ ب وخاک کشور است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان خلیل آقایی رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور در بازدید از طرحهای منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان اظهار کرد: همدان در حوزه آبخیزداری و جنگلکاری به خوبی ورود پیدا کرده و اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده است.

وی با بیان اینکه جنگلها از منابع با ارزش ما به شمار می‌آید بیان کرد: هدف و اولویت نخست ما توسعه این ثروت خدادادی در کشور است.

رئیس سازمان جنگلکاری و آبخیزداری کشور با بیان اینکه رهبری توجه ویژه‌ای به منابع طبیعی دارند گفت: مقام معظم رهبری در سال جاری اجازه اختصاص 150 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های منابع طبیعی و آبخیزداری تخصیص داده‌اند که در این راستا مجلس و دولت نیز این مبلغ را مصوب و به نهادها ابلاغ کرده‌اند.

وی با بیان اینکه سال گذشته رهبری 200 میلیون دلار برای اجرای طرحهای آبخیزداری کشور اختصاص دادند خاطرنشان کرد: سال گذشته در 6 هزار و 84 نقطه فعالیت‌‌سازه‌ مکانیکی در عرصه یک‌میلیون و 200 هزار هکتار از اراضی ملی کشور اجرا شده است.

آقایی با بیان اینکه حفظ منابع طبیعی همواره یکی از دغدغه‌ها و اولویت‌های جدی مسؤولان است گفت: اگر بتوانیم منابع طبیعی را حفظ و پوشش گیاهی را توسعه دهیم کمتر شاهد خسارت به ویژه سیلاب خواهیم بود.

وی ادامه داد: اقدامات خوبی دراین راستا انجام شده است و همکاری مردم نیز در این زمینه قابل ستایش است.

رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه در مناطقی که پوشش گیاهی و جنگل‌ها را داشتیم خسارت سیلاب‌های اخیر کمتر بوده است عنوان کرد: این نهاد تمام تلاش خود را در راستای حفظ طبیعت و بهبود زندگی مردم انجام می‌دهد.

وی در خصوص نهالستان ملایر نیز گفت: این نهالستان ظرفیت خوبی دارد به طوری که می‌تواند علاوه بر آنکه نیاز استان را تأمین کند جوابگوی نیاز سایر استان‌ها نیز باشد.

آقایی همچنین از طرح کاداستر اراضی ملی سخن به میان آورد و گفت: تا پایان سال 98 تمام عرصه‌های منابع طبیعی کشور مجهز به نقشه کاداستر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نقشه کاداستر 32 میلیون هکتار از اراضی منابع طبیعی کشور تهیه شده است گفت: پارسال 14 میلیون هکتار از جنگل‌های کشور دارای نقشه کاداستر شده‌اند.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه امسال اراضی جنگلی و ساحلی در اولویت قرار دارند گفت: تهیه نقشه کاداستر در رفع اختلافات مردم با سازمان جنگل‌ها و دولت مؤثر است.

وی تصریح کرد: این طرح برای حفظ، احیا، جلوگیری از نقطه نظرات و تعیین تکلیف و حد و مرز اراضی اشخاص با اراضی ملی اجرا می‌شود.

آقایی اظهار کرد: امروزه استقبال بسیار گسترده و مشارکت جدی مردم را در بحث آبخیزداری و بیابان‌زدایی در کشور شاهد هستیم و فعالیت‌های آبخیزداری در واقع درمان درد جامعه‌ محسوب می‌شود.

 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید برای صفحات داخلی
بازدید روز : 80662
بازدید کل : 190906
آخرین بروزرسانی:
23 تير 1398 ساعت 11:28