پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مهارسیلاب های اخیر در مناطقی که طرحهای آبخیزداری صورت گرفته قابل تامل بود
بازدید : 82 12 ارديبهشت 1398 ساعت 9:2 شماره :59493
رئیس منابع طبیعی کشور:
مهارسیلاب های اخیر در مناطقی که طرحهای آبخیزداری صورت گرفته قابل تامل بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان خلیل آقایی رئیس سازمان جنگلها، مراتع وآبخیزداری کشور در بازدید از حوزه جنگلکاری سد کلان ملایر با بیان اینکه منابع طبیعی ثروتی ارزشمند برای هر کشور است اظهار کرد: هدف ما حفظ و توسعه این ثروت ارزشمند در کشور است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای حفظ منابع طبیعی گفت: با اجازه مقام معظم رهبری در سال جاری 150 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری کشور در نظر گرفته شده که در این زمینه مجلس و دولت این مبلغ را مصوب و به سازمان ابلاغ کردند.

رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور با اشاره به اینکه سال گذشته نیز طبق دستور رهبری 200 میلیون دلار برای بهبود منابع طبیعی کشور از صندوق توسعه ملی برداشت شد افزود: مقام معظم رهبری توجه ویژه‌ای به حوزه منابع طبیعی و حفظ جنگل‌ها دارند.

وی با بیان اینکه امسال حجم فعالیت‌های این سازمان نسبت به سال‌های قبل چندبرابر شده است ادامه داد: سال گذشته نیز 6 هزار و 84 نقطه فعالیت‌ سازه‌ مکانیکی در عرصه یک‌میلیون و 200 هزار هکتار از اراضی ملی کشور اجرا شد.

آقایی با تقدیر از مشارکت مردم در همراهی با منابع طبیعی و اجرای طرح‌های آبخیزداری بیان کرد: این امر در جلوگیری از وقوع سیل‌ در برخی نقاط قابل تأمل بود.

وی با بیان اینکه حفظ منابع طبیعی همواره یکی از دغدغه‌ها و مطالبات جدی مسوولان است گفت: اگر بتوانیم منابع طبیعی و پوشش گیاهی را توسعه داده و منابع موجود را حفظ کنیم کمتر شاهد خسارت به ویژه سیلاب خواهیم بود.

رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور ادامه داد: در مناطقی که پوشش گیاهی و جنگل‌ها را داشتیم خسارت سیلاب‌های اخیر کمتر بود.

وی با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در حوزه منابع طبیعی استان همدان صورت گرفته است تصریح کرد: در شهرستان ملایر نیز این اقدامات مثبت بوده است.

آقایی حوزه  آبخیزداری و منابع طبیعی شهرستان را مهم دانست و گفت: اجرای عملیات آبخیزداری در ملایر مطالعه و در دو نقطه آماده اجراست.

 وی با اشاره به ظرفیت خوب نهالستان ملایر برای تولید انواع نهال خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت این نهالستان علاوه بر تأمین نهال استان برای تأمین بخشی از نهال سایر استان‌ها نیز بهره گرفت.

رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور در پایان گفت: طبق آمار ارائه شده از سوی کارشناسان سالانه 100 هزار هکتار از جنگل‌های کشور به بیابان تبدیل می‌شود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید برای صفحات داخلی
بازدید روز : 79665
بازدید کل : 190844
آخرین بروزرسانی:
23 تير 1398 ساعت 11:28