پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تا کنون 120 میلیون هکتار از اراضی ملی رقومی شده است
بازدید : 65 19 ارديبهشت 1398 ساعت 10:42 شماره :59682
مدیرکل دفتر ممیزی و حدنگاری اراضی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیز داری کشور:
تا کنون 120 میلیون هکتار از اراضی ملی رقومی شده است

تکمیل کادستر اراضی تا پایان امسال

حد نگاری 50میلیون هکتار از اراضی ملی

تا کنون 120 میلیون هکتار از اراضی ملی رقومی شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان : اکرم توفیقی مدیرکل دفتر ممیزی و حدنگاری اراضی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیز داری کشوردر گفتگو با صداو سیمای مرکزهمدان گفت : نقشه‌های ۱۲۰ میلیون هکتار رقومی و جانمایی و بیش از ۵۰ میلیون هکتار از اراضی ملی هم در سامانه ثبت و حدنگاری شده است. 

توفیقی با بیان اینکه ۱۳۶ میلیون هکتار اراضی ملی در کشور داریم، گفت : براساس برنامه ششم توسعه باید ۱۱۴ میلیون هکتار حدنگاری می‌شد که تاکنون ۵۰ میلیون هکتار انجام شده است و مابقی هم تا پایان امسال حدنگاری می‌شود.

وی درباره حدنگاری جنگل‌های کشور هم گفت : تا پایان سال ۹۷، بیش از ۸ میلیون هکتار از اراضی جنگلی حدنگاری شده و تا پایان سال ۶ میلیون هکتار دیگر حدنگاری می‌شود.

آقای توفیقی با اشاره به اینکه در طرح کاداستر اراضی ملی از برنامه جلو هستیم ، افزود : در حوزه آبخیزداری هم امسال بیش از ۱۰ میلیون هکتار حدنگاری می‌شود.

استان کرمان اولین استان کشور است که حدنگاری ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار از اراضی آن انجام شده و مازنداران هم با داشتن بیش از یک میلیون هکتار اراضی ملی و ساحلی و جنگلی حدنگاریش تا یک ماه آینده به پایان می‌رسد.

در استان همدان تاکنون ۳۵۰ هزار هکتار از اراضی حدنگاری شده است و امسال ۵۰۰ هزار هکتار باقی مانده حدنگاری می‌شود وانشاا... شاهد جشن پایان حدنگاری در استان همدان در پایان سال خواهیم بود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید برای صفحات داخلی
بازدید روز : 79763
بازدید کل : 190866
آخرین بروزرسانی:
23 تير 1398 ساعت 11:28