پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تخریب ساخت وساز های‌ غیر قانونی در كاربری كشاورزی واراضی منابع طبیعی نیاز به حکم دادگاه ندارد
بازدید : 35 7 خرداد 1398 ساعت 8:51 شماره :60218
معاون پیشگیری از جرم دادگستری استان همدان :
تخریب ساخت وساز های‌ غیر قانونی در كاربری كشاورزی واراضی منابع طبیعی نیاز به حکم دادگاه ندارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان به نقل از خبر گزاری فارس سعید گلستانی معاون پیشگیری از جرم دادگستری استان همدان با بیان اینکه متولیان باید تخلفات ساخت و ساز در منابع طبیعی را به ما اعلام کنند اظهار کرد: دستورالعمل‌های لازم برای تخریب این سازه‌های غیر قانونی وجود دارد.

سعید گلستانی با اشاره به اینکه امکانات لازم از جمله لودر و بیل مکانیکی در اختیار متولیان برای تخریب وجود ندارد افزود: شرکت‌های خصوصی هم این امکانات را در اختیار دولت قرار نمی‌دهند و به همین دلیل سازه‌های احداثی در اراضی منابع طبیعی وکشاورزی تخریب نمی‌شود.

وی با بیان اینکه ساخت‌ و سازها در منابع طبیعی وجود دارد تصریح کرد: قانون این اجازه را داده که بدون حکم دادگاه و با حضور نماینده دادستان تخریب سازه‌های غیر قانونی در منابع طبیعی و کاربری‌های غیر مسکونی انجام شود.

معاون پیشگیری از جرم دادگستری استان همدان با اشاره به اینکه دستگاه‌های متولی در حوزه برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز نبایدکوتاهی ‌کنند ادامه داد: گزارش تخلفات یا دیر ارائه می‌شود و یا انجام نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون هیچ نیازی به حکم دادگاه برای تخریب سازه‌های غیر قانونی در کاربری‌های کشاورزی و اراضی منابع طبیعی نیست و به دادستان‌ها اجازه داده شده با اعلام گزارش سریعاً نسبت به تخریب اقدام کنند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید برای صفحات داخلی
بازدید روز : 14777
بازدید کل : 148376
آخرین بروزرسانی:
3 تير 1398 ساعت 14:4