پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سربازان وظیفه در منابع طبیعی یک ظرفیت بسبار خوبی برای حفظ وتوسعه منابع طبیعی هستند
بازدید : 65 12 خرداد 1398 ساعت 9:30 شماره :60408
مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان :
سربازان وظیفه در منابع طبیعی یک ظرفیت بسبار خوبی برای حفظ وتوسعه منابع طبیعی هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان: مراسم ضیافت افطاری سربازان وظیفه اداره کل منابع طبیعی استان با حضوراسفندیار خزائی مدیرکل منابع طبیعی ،سرهنگ بهرام رسولی فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان همدان وجمعی از کارکنان وظیفه منابع طبیعی در نماز خانه این اداره کل برگزار شد.

خزائی  با اشاره به اهمیت وجایگاه یگان حفاظت منابع طبیعی ونقش اثر گذارسربازان در حفظ وحراست از انفال گفت: سربازان یگان حفاظت منابع طبیعی نقش اساسی در پیشگیری از تخلفات در اراضی ملی  دارند وهم نقش مهمی در مواقع بحرانی نظیر مهارآتش سوزی در جنگلها ومراتع دارند .

مدیرکل منابع طبیعی استان با اشاره به وظایف ومسئولیتهای سازمانی منابع طبیعی افرود:حفظ و حمايت، احياء، توسعه و بهره‌برداري اصولي از جنگل‌ها، مراتع، اراضي جنگلي، بيشه‌هاي طبيعي وحفظ آب و خاك از طريق مديريت علمي بر حوزه‌هاي آبخيز و رعايت اصول توسعه پايدار از مسئولیتهای بسیار مهم منابع طبیعی است که سربازان تحصیل کرده دررشته های  تخصصی منابع طبیعی می توانند ما را در تحقق اهداف وبرنامه های سازمانی کمک شایانی نمایند.

ایشان تصریح کرد: سربازن وظیفه در منابع طبیعی یک ظرفیت بسبار خوبی برای حفظ وتوسعه منابع طبیعی هستند وباید از این پتانسیل بخوبی استفاده کرد.

خزائی بیان داشت:منابع طبیعی درهرسرزمینی جزء داراییها و ثروتهای آن به حساب میآیدومراتع و جنگلها یکی از مهم ترین منابع طبیعی هستند که در حفظ و نگهداری آن باید برنامه محور بود واز تمامی ظرفیتها استفاده کرد.

امروزه منابع طبیعی بستر مهمترین فعالیتهای بخش کشاورزی وصنعت است که حفاظت از آن و رفع چالش‌های موجود بر عهده همه دستگاه‌ها می‌باشد و همراهی همگان را می‌طلبد و قانون نیز این تکلیف را بر عهده همه گذشته است لذا بایستی به احیاء منابع طبیعی نگاه ویژه داشته باشیم.

سرهنگ رسولی فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان با تشریح عملکرد سربازان این یگان تصریح کرد:در واقع حفاظت از منابع طبیعی وظیفه همه مردم است و این موضوع باید به صورت یک فرهنگ بین آحاد مردم نهادینه شودو سربازان وظیفه در منابع طبیعی در کنار مردم وهمراه با کارکنان منابع طبیعی وسایر دستگاه های مسئول در انجام این رسالت خطیر می توانندنقش آفرین باشند.

رسولی افزود: سربازان وظیفه نقش مهمی را در حفاظت از جنگلها ومراتع برای آیندگان دارند وآنها با دانش و شناختی که از طبیعت دارند به کمک شیوههای گوناگون، وظیفه پاسداری از طبیعت را بر عهده دارند.

 در پایان این مراسم وضیافت افطاری صمیمی هر یک از سربازان ضمن گفتگو با مدیرکل وفرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی به طرح برخی مسائل ومشکلات حوزه فعالیت از جمله دریافت بموقع جیره غذائی، احتساب کسر خدمت،جابجائی محل خدمت وفراهم کردن زمینه بکارگیری آنان پس ازاتمام دوره خدمت سربازی پرداختند که با امعان نظر مدیرکل ونظر مساعدفرمانده یگان حفاظت قول مساعدت وهمکاری داده شد.

 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید برای صفحات داخلی
بازدید روز : 14721
بازدید کل : 148354
آخرین بروزرسانی:
3 تير 1398 ساعت 14:4