پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - نزدیک به 20 هکتار از مراتع شهرستان نهاوند طعمه حریق شد
بازدید : 50 18 خرداد 1398 ساعت 10:44 شماره :60506
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداریشهرستان نهاوند:
نزدیک به 20 هکتار از مراتع شهرستان نهاوند طعمه حریق شد

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری نهاوندگفت: عصردیروز آتش سوزی گسترده در مراتع و کشتزار‌های روستاهای باروداب ، قلعه ذرتی  ورود حسن علیاباعث خاکستر شدن نزدیک به 20 هکتاراز اراضی ملی این منطقه شد.

علی ده پهلوان رئیس منابع طبیعی وآبخیزداری نهاوند در گفتگوی با پیام طبیعت استان همدان اظهارداشت: متأسفانه دراین آتش‌سوزی 3هکتار ازمراتع وکشت زار‌های محدوده روستای باروداب و حدود17هکتار از مراتع روستای قلعه ذرتی وحسن علیا در نتیجه بی احتیاطی یک چوپان در قلعه ذرتی ورود حسن علیا و یک گردشگر در روستای باروداب طعمه حریق شد.

وی گفت:این آتش سوزی به سمت روستا‌های رود حسن علیا و دره ابراهیم در حال گسترش بود که با تلاش وهمکاری ۴ساعته اهالی دو روستا و یگان حفاظت منابع طبیعی با تجهیزات آتش کوب و تراکتور مردم از گسترش آتش سوزی جلوگیری شد.

وی در خصوص علت این حادثه اظهارداشت: علت این حادثه که در دست بررسی است توسط یک نفر گردشگر و چوپان اتفاق افتاد که پس از تحقیقات مقدماتی وشناسائی ا فراد مظنون صورتجلسه آن تحویل مراجع قضایی شده است.

ده پهلوان افزود: باتوجه به بارش‌های مطلوب امسال وتقویت پوشش گیاهی وقرق بودن مراتع از کوهنوردان ،چوپانان،مسافران ومردم عزیزدرخواست می کنیم از روشن کردن آتش  درعرصه های مراتع وجنگلها جدداً خودداری کنند .

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید برای صفحات داخلی
بازدید روز : 14654
بازدید کل : 148331
آخرین بروزرسانی:
3 تير 1398 ساعت 14:4