به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیز" /> به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیز" /> پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مردم موثرترین محافظ جنگلها ومراتع هستند
بازدید : 31 19 خرداد 1398 ساعت 10:52 شماره :60546
رئیس اداره منابع طبیعی وابخیزداری شهرستان رزن:
مردم موثرترین محافظ جنگلها ومراتع هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان: ناصر محققی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رزن کمبود اعتبار و نیرو رااز چالشهای بخش جنگل این اداره دانست و گفت: باید جنگل‌کاری های منابع طبیعی را برای حفظ بیشتر به خود مردم واگذار کنیم.

ناصرمحققی با بیان اینکه مردم بهترین وموثرترین محافظ عرصه های منابع طبیعی هستند تصریح کرد، شهرستان رزن دارای 358 هکتار جنگل است واز مجموع جنگل‌های موجود در شهرستان رزن 180 هکتار آن جنگلکاری آبی و مابقی دیم است.

محققی کمبود اعتبارات را از علل عدم توسعه جنگلکاری در چند سال اخیر دانست و افزود: امسال سم‌پاشی درختان جنگل‌های روستای گرمک رزن با وسعت 70 هکتار در حال انجام است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رزن تصریح کرد: براساس اجرای ماده 3حفاظت وبهره برداری از جنگلها قرار است جنگل‌کاری دیم شهرستان را برای حفظ بیشتر به خود مردم واگذار کنیم، گفت: با این اقدام علاوه بر حفظوحراست از جنگل‌ها ، محصول این جنگل‌ها به نفع مردم برداشت می‌شود.

وی با بیان اینکه به دلیل بارندگی‌های خوب امسال علاوه بر وضعیت خوب درختان، پوشش گیاهی سطح مراتع وجنگل‌های رزن زیاد شده است، خاطرنشان کرد: آتش‌بُرهایی در این جنگل‌ کاری ها برای پیشگیری از آتش‌سوزی احتمالی احداث شده است.

محققی با اشاره به اینکه سال گذشته 5 فقره آتش‌سوزی در جنگل‌های رزن رخ داد، تصریح کرد: با توجه به نبود اعتبار و کمبود نیرو متأسفانه در سال‌های اخیر حدود 20 تا 30 درصد از پوشش گیاهی جنگل‌های رزن آسیب دیده است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رزن با تأکید بر اینکه باید مردم شهرستان رزن در حفظ و نگهداری این جنگل‌ها کوشا باشند، افزود: امسال طرح جنگل‌کاری مشارکتی بین منابع طبیعی و مردم این شهرستان منعقد شده تا علاوه بر حفظ سرانه فضای سبز برای مردم منطقه اشتغالزایی در این حوزه ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: در راستای توسعه وتشویق مردم به کاشت درخت امسال 18هزاراصله نهال بادام اصلاح شده بین کشاورزان ومردم حوزه سد شنجور به صورت رایگان توزیع شده است

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید برای صفحات داخلی
بازدید روز : 14884
بازدید کل : 148406
آخرین بروزرسانی:
3 تير 1398 ساعت 14:4