پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ضرورت مشارکت مردم برای حفظ عرصه‌های طبیعی
بازدید : 69 29 خرداد 1398 ساعت 11:33 شماره :60993
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان همدان:
ضرورت مشارکت مردم برای حفظ عرصه‌های طبیعی

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان بیان کرد: شناسایی و برخورد با عامل اصلی آتش سوزی بسیار سخت است چرا که باید یک شاهد عینی برای این تخلف باشد یا اینکه در بررسی‌های پلیسی تخلیه اطلاعاتی شده و به جرم خود اعتراف کند.

سرهنگ رسولی اضافه کرد: با این وجود برای فرهنگسازی حفظ مراتع و طبیعت، از مجازات‌های جایگزین نظیر کاشت درخت، تهیه کتاب‌های حفظ محیط زییست و منابع طبیعی استفاده می‌شود.

وی تاکید کرد: حفاظت از منابع طبیعی تنها توسط این نهاد، کاری بسیار دشوار است و باید همه آحاد جامعه در حفظ محیط زیست و منابع طبیعی مشارکت داشته باشند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان یادآوری کرد: ماده ۵۰ قانون اساسی، حفظ انفال را وظیفه همگانی دانسته است و باید ارگان‌های دولتی و اقشار مختلف جامعه منابع طبیعی را کمک کنند.

سرهنگ رسولی گفت: برای اطفای حریق طبق ماده ۴۷ حفظ و بهره برداری از جنگل‌ها باید تمامی دستگاه‌های لشکری و کشوری با ادارات کل منابع طبیعی برای اطفای حریق همکاری کنند و در این راستا هر دستگاه باید نماینده‌ای برای هماهنگی معرفی کند.

وی افزود: آتش سوزی یک موضوع بحرانی و برخی از مواقع امنیتی است و باید همه آحاد مردم و حتی آتش نشانی که وظیفه مهار حریق در داخل شهر را دارد نیز به منابع طبیعی کمک کند که در این زمینه همکاری لازم وجود دارد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید برای صفحات داخلی
بازدید روز : 80041
بازدید کل : 190886
آخرین بروزرسانی:
23 تير 1398 ساعت 11:28